Nowoczesne domu to rozwiązanie, które często budzi dosyć skrajne emocje. Budynku utrzymane w takim stylu mają bardzo wielu fanów, ale także przeciwników, które uważają je za mało praktyczne rozwiązanie. Tymczasem bardzo wiele zależy przede wszystkim od indywidualnych upodobań oraz potrzeb.
Domy nowoczesne projekty mają kilka charakterystycznych cech, które zdecydowanie wyróżniają je na tle bardziej klasycznych i tradycyjnych rozwiązań. Należy do nich na przykład bardzo duża przestronność. Takie a nie inne zagospodarowanie przestrzeni w domach nowoczesnych z pewnością przypadnie do gustu części osób, ale za to innych zniechęci. Na pewno projekty domów nowoczesnych przypadną do gustu osobom, które nie mają dużej rodziny, dlatego nie potrzebują dużej ilości wydzielonych pomieszczeń. Oczywiście ze względu na swoją ciekawą estetykę jest to także rozwiązanie dla wszystkich ludzi, którzy wysoko cenią oryginalność, chcą się wyróżnić lub po prostu lubią nowoczesną prostotę i potrafią ją docenić. Domy parterowe w nowoczesnym stylu mogą okazać się także inwestycją korzystną pod względem ekonomicznym. Koszty budowy domów parterowych są zazwyczaj sporo niższe. Przed wyborem takiego projektu warto także sprawdzić, czy zastosowano w nim rozwiązania energooszczędne, które są najlepszym sposobem na obniżenie kosztów eksploatacji takiego budynku. Domy nowoczesne projekty zazwyczaj nie interesują osób, które mają większą rodzinę i szukają przede wszystkim praktycznych rozwiązań, które pozwolą na jak najlepsze i najbardziej ekonomiczne wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni. W takim przypadku parterowy dom nowoczesny możne zdecydowanie okazać się niezbyt korzystnym rozwiązaniem, nawet jeśli będzie bardzo ciekawy pod względem estetyki.
Oczywiście wybór projektu domu to bardzo indywidualna decyzja, która powinna wynikać przede wszystkim z konkretnych potrzeb oraz z możliwości finansowych. Warto jednak nie zawężać zbyt bardzo swoich poszukiwań i zainteresować się różnymi ciekawymi rozwiązaniami, które można znaleźć w katalogach z gotowymi projektami.